Adél a Tilo szalonban is várja a Kedves Vendégeket! Talpreflexológia mellett kézreflexológiával, talpelemzéssel, fitoterápiával, illatos aromák tanácsadásával, rezgésterápiákkal, hangtálkezeléssel, kinesiotapinggel, flossinggal és nyirokmasszázzsal is foglalkozik. Akik még nem ismernék Adélt, olvassák el Szauder Rita interjúját.
A szöveg a vitalblog.hu – Életmód magazin online Szépség és egészség rovatában jelent meg.
Varga Adél: Szenvedély és hivatás
Ha nem is 180 fokos, de azért mégiscsak nagy fordulat az, amikor egy sikeres, vezető beosztású közgazdászból talpmasszőr lesz, ráadásul mindez egészen fiatalon, a harmincas évei közepén. Varga Adél az El Caminon tett zarándokútján ébredt rá arra, mekkora jelentősége van valójában az emberi talp egészségének, és arra is, milyen „titkokat rejt” ez a terület.
– Sok dologgal foglalkozol, melyek az emberi test holisztikus szemléletű gyógyulását célozzák. Emlékszel még, hogy kezdődött az egész és mikor ébredt benned kíváncsiság a természetes gyógymódok iránt?
– Már gyerekkoromban érdekelt a test és a lélek kapcsolata, az öngyógyítás képessége és a meditáció is. Szerencsés vagyok, mert már a nagyszüleimtől sokat tanulhattam a természetes gyógymódokról és a gyógynövényekről. Abban pedig, hogy a természetgyógyászatot választottam hivatásomnak, leginkább a vágy vezérelt, hogy segíthessek az embereken.
– A szakmai bemutatkozó anyagodban Hippokratészt idézed: „Napi egy aromás fürdő és egy illatos lábmasszázs az egészséghez vezető út”. Valójában mióta alkalmazza az emberiség ezt a módszert az egészség javítására, helyreállítására?
– A talpreflexológia egykorú az emberiséggel, sőt, talán annál is idősebb. Véleményem szerint egy transzkulturális jelenség, hiszen erre az ösztönös tudásra alapozva sok ősi kultúra alkalmazta gyógymódként, egymástól függetlenül, több ezer éven keresztül. A reflexológia legősibb ismert emléke egy egyiptomi orvos, Ankhmahor sírjának faláról származik az egyiptomi Szakkarából, körülbelül időszámításunk előtt 2300-ból. Egyiptom és Kína az ókorban az orvoslás két kiemelkedő központja volt, tanaik, köztük a reflexológia módszere, az egész világon elterjedtek. Magyarországon az 1960-as évektől beszélhetünk a népi gyógyászati módszerek összegyűjtéséről és alkalmazásáról, a magyarországi természetgyógyászat egyik alappillére lett a nyolcvanas években elterjedt talpreflexológia – az ősi hagyományokkal rendelkező fitoterápia mellett.
– A reflexzóna masszázsokkal a nyugati orvoslás is foglalkozik, ilyenek például a csonthártya masszázs vagy a kötőszöveti masszázs. Ezzel egyidejűleg egyre több kutatás és tanulmány foglalkozik a sejtek közötti kommunikációval is. Miként jelenik meg mindez a talpmasszázs során?
– A fascia – kötőszövet – egy olyan hártyaréteg, amely körülveszi a szerveinket, csontjainkat, izmainkat. Egy egységes hálózat, amelyben a sejtek folyamatosan kommunikálnak egymással a testben levő folyamatokról. Az információ átvitele háromszor gyorsabb a test pontjai között, mint az idegrendszer esetében. Második idegrendszernek is szokták hívni. Ezért gondolom én is, hogy a reflexológiában alkalmazott távhatás nem csak az idegrendszeren, hanem a fasciális rendszeren keresztül is hat. A fascia a 2000-es évek óta a legkutatottabb orvosi terület. Az általam alkalmazott technikák – talpmasszázs és kineziotaping – is egyfajta „fascia technikának” számítanak.
– Lehet-e esetleges mellékhatása a talpmasszázsnak a számos pozitívum mellett?
– A talpmasszázzsal jótékonyan tudunk az egész testre hatni, mellékhatása nincs és szinte teljesen veszélytelen, ha betartjuk a szabályokat, ellenjavallatokat. Hatására azonnali jó közérzet és ellazultság érzése alakul ki, oldódik a feszültség és a stressz, beindul a szervezet méregtelenítése, az immunrendszer erősödik, nő a sejtek oxigénfelvevő képessége, javul az anyagcsere működése, serken a vér- és nyirokkeringés, harmonizálja az ideg- és hormonrendszer működését, emellett a testi és lelki blokkok oldódnak. A masszázst a betegségnek, problémának megfelelő, terápiás minőségű illóolajjal végzem, vagyis a vivőolajba olyan illóolajokat keverek, melyek tovább segítik az érzelmi és fizikai gyógyulást. Természetesen a kezelés alatt a megértő figyelem mellett javaslatokat, tanácsokat is adhatunk az egészséges életmódra vonatkozóan, mint például étrend, testmozgás, torna, vitaminok, ásványi anyagok, gyógynövények, illóolajok használata, pozitív hozzáállás, otthoni kéz-és lábmasszázs. Az egészség alatt mindig a testi, lelki, szellemi egészséget értem, ezért a kezelések során is szükséges az átfogó, teljes körű gondolkodásmódra való törekvés.
Névjegy:
Varga Adél 1982-ben született Veszprémben. Felsőfokú tanulmányait a Veszprémi Egyetemen végezte, 2006-ban végzett közgazdászként. Dolgozott a Balaton-felvidéki Nemzeti Parknál mint ökoturisztikai és marketing szakreferens, a Balaton Golf Club-ban igazgató helyettesként majd a családi vállalkozásukat, az IND.E Automatizálás Kft-t erősítette marketing menedzserként. 2017 óta foglalkozik kineziotape-el, nyirokmasszázzsal, 2018 óta talpmasszázzsal és aromaterápiával, 2019-től hangtálkezeléssel.
Szerző: Szauder Rita, cikk forrása: vitalblog